Blog > Komentarze do wpisu
Koty szczęścia

Kot na szczęścieW niemal każdym szanghajskim sklepie znajduje się figurka kota. Najczęściej wita ona klientów już przy wejściu. Figurka taka ma przynosić właścicielowi szczęście. Najczęściej spotyka się koty z uniesioną lewą łapą, które mają przyciągać klientów. Podobno im wyżej podniesiona łapa tym większe szczęście.

Zwyczaj ustawiania figurek kotów przywędrował do Chin z Japonii, gdzie nazywa się je Maneki Neko.

Koty szczęścia, które widuję w Szanghaju mają najczęściej złoty kolor i wyglądają jak ten na zdjęciu, z tym że raczej nie noszą ciemnych okularów. Często zdarzają się koty na baterie, dodatkowo machające podniesioną łapą. Widywałem nawet takie figurki zasilane bateriami słonecznymi.

piątek, 09 października 2009, jah78

Polecane wpisy

  • Japonia i nowy blog

    Zapraszam na nowego bloga z relacją z wakacji w Japonii. Docelowo chciałbym tam opisywać także kolejne podróże.

  • Zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia

    Udało mi się w końcu przejrzeć i posortować swoje zdjęcia z Chin. Było ich jeszcze więcej niż wcześniej sądziłem – przeszło 15 tysięcy. Wybrałem sto kilka

  • Zakończenie

    Sześć miesięcy w Chinach dobiegło końca. Chciałbym podziękować Wam wszystkim, że byliście tam ze mną, czytając mojego bloga. To jeszcze nie koniec, moje wpisy n

Komentarze
2009/10/09 15:12:58
te koty sa mi znajome, bo tutaj w Wiedniu w restauracjach i chinskich sklepach tez takie sa poustawiane. W koncu rozumiem dlaczego.
statystyka